• 0212 585 05 02
Bizden Haberler
Gülsüm Hanım İhya Kız Kur'an Kursu
Gülsüm Hanım İhya Kız Kur'an Kursu Hakkında

 

“Kur’an Muhafızları” Hafızlık Programının yürütüldüğü kursumuz 77 öğrenciye tam kapasite ile hizmet vermektedir.

 

Sümbül Valide Sultan Kız Kur’an Kursunda “Kur’an Nesli Yeryüzü Yıldızları” Hafızlık Hazırlık Sınıfında okurken, yılsonunda yapılan Hafızlığa Geçiş Sınavını (HGS) kazanan öğrencilerimizin; “Kur’an Muhafızları” Hafızlık Programında eğitim gördüğü kurs binamız 2014 yılında hizmet vermeye başlamıştır.

 

Bu kursta görülen eğitim sonunda, öğrencilerin kuvvetli birer hafız olarak ortaokulu tamamlamaları hedeflenmektedir. İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerine yönelik yürütülen bu programı Türkiye’de ilk uygulayan ve olumlu sonuçlarını alan bir eğitim kurumu olarak diğer Kur’an Kurslarına öncülük ve rehberlik yapmanın gururunu yaşıyoruz.

 

Öğrencilerimiz bizimle birlikte değerlendirdikleri eğitim süresi boyunca; kuvvetli birer hafız olmakla beraber, okul derslerine takviyeler yapılarak, okullarında öne çıkan başarılı birer öğrenci haline gelmektedirler. Aynı zamanda sosyal ve kültürel çalışmalar, okuma programları, gelişim kursları ve faaliyetler ile genel kültürü yüksek, sağlam karakterli gençler olarak yetişmektedirler.

 

Adres: Silivrikapı mh. Yeniçeşme sk. No:47 Kocamustafapaşa / Fatih-İstanbul

Tel: 0212 585 17 59

 

Ad     Ad

 

Ad     Ad

 

Adres: Silivrikapı mh. Yeniçeşme sk. No:47 Kocamustafapaşa Fatih İstanbul

İletişim: 0212 585 17 59