• 0212 585 05 02
Sümbül Efendi Suriye Okulu

Suriye İlkokulu Projesi

 

Suriye’den göç eden kardeşlerimiz memleketimizde iş bulup, karınları doyduktan sonra çocuklarını iyi yetiştirmek ve yarınlara hazırlamak için eğitimin şart olduğu hususunda inançlarını ve fedakarlıklarını gösterdiler.

 

T.C. Milli Eğitim Sistemindeki okullarda veya STK’lar bünyesinde gerçekleşen gönüllü teşebbüslerde çocuklarını okutmak için gayret içine girdiler.

 

Açılan okullarda Suriye Okulları eğitim müfredatının yanında; Türkçe eğitimi de alan çocuklar için neşeli ortamlar hazırlandı.

 

Suriyeli öğretmenler için mutluluk ve moral olan bu çalışma; eğitimciliğin vermiş olduğu heyecan ile hayata tutunmalarını sağlamış oldu.

 

Çocuklar için; sokaktan kurtulmak, itilip kakılmadan yaşamak, hep isteyen konumundan kurtulmak olan bu iş; onları mutlu etti.  OKUL MUTLULUKTUR!

 

Eğitim döneminde çocuklara günün teknolojik imkanları sunulacak ve İstanbul’da tarihi ve kültürel mekanları görmek fırsatı sunulacak ve ufukları açılacaktır.

 

İlkokul müfredatını işlediğimiz bu proje sonunda Suriyeli Çocuklar alacakları Milli Eğitim onaylı belgeler ile dünyanın neresine giderlerse rahatlıkla hareket edebileceklerdir. 

 

Adres: Silivrikapı Mah. Kocamustafapaşa Cad No.272-B Fatih

Tel: 0212 585 05 02

http://www.facebook.com/sumbulefendisuriyeokulu

 

Ad

 

Ad