• 0212 585 05 02
Sümbül Valide Sultan Kız Kur'an Kursu
2010 yılında modern mimari anlayışı ile inşa edilmiş olan kurs binamızda:  “Kur’an Nesli Yeryüzü Yıldızları” Hafızlık Hazırlık Eğitimi Programı ile “Hatice-i Kübra Nesli” Arapça Ağırlıklı Program yürütülmektedir. 88 kız öğrencinin eğitim gördüğü kurs binamızda tam kapasite ile eğitim yürütülmektedir. “Kur’an Nesli Yeryüzü Yıldızları” Hafızlık Hazırlık Eğitimi Programının İlk bölümü olan Hazırlık Sınıfları bu kursumuzda eğitim görmektedir. Üç aşamalı mülakat sistemi ile kursa kabul edilen öğrenciler aynı zamanda İmam Hatip Ortaokuluna kayıt yaptırılmaktadır.

 

“Hatice-i Kübra Nesli” Arapça Ağırlıklı Programda; Ortaokulu bitirmiş kız öğrencilerimiz eğitim görmektedirler. Bu programdaki öğrencilerimiz ağırlıklı olarak Arapça eğitimi görmektedirler. Ayrıca Kur’an-ı Kerimi güzel okuma ve ezberleme ile birlikte, Tashih-i Huruf ve Musiki Dersleri ile alanlarında nitelikli olarak yetişmeleri hedeflenmektedir. Açık Lise Programı ile örgün bir şekilde eğitimlerini devam ettirirken, kursta aldıkları kültür dersleri takviyesi ile üniversiteye hazırlanmaktadırlar.

 

“Hatice-i Kübra Nesli” Arapça Programı ile genç kızlarımızın ilim yolculuğuna rehberlik yaparak geleceğin pak neslini yetiştirecek Haticelerin yetişmesine gayret gösteriyoruz.

 

Öğrenci Profilimiz;
İlkokul dördüncü sınıfı bitirmiş 5. Sınıf İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri,
Ortaokulu bitirmiş Açık Lise Öğrencileri.
 
Silivrikapı Mah. Karakulak sok. No 2/ Kocanustafapaşa / Fatih - İstanbul
Tel:0212 529 2424
sumbulvalidesultankk@gmail.com

Ad